Jaki skład zawiera mleko modyfikowane dla niemowląt oraz czego nie wolno robić?

Są okoliczności, kiedy mama nie jest w stanie zaoferować swemu dziecku adekwatnej ilości naturalnego mleka. Funkcjonuje jednak opcja w postaci mleka modyfikowanego.
Dla przykładu mleko Bebilon 2 jest stworzone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia oraz jest produkowane jako dodatek naturalnej diety.

Nie należy zapomnieć, że karmienie za pomocą piersi jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego niemowlęcia. Mleko Bebilon 2 zawiera w swym składzie Pronutra+, zatem wyjątkową mieszankę różnego typu składników. Jednym z nich jest choćby opatentowana, czyli klinicznie zbadana kompozycja probiotyków. Chodzi dokładnie o GOS/FOS w ilości 80g/100ml. Ma to duży wpływ na mikroflorę jelitową. Produkt ten posiada poza tym długołańcuchowy kwas tłuszczowy czy niacyny A, C oraz D. Mało tego, opisywane mleko posiada także kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który ma bardzo dobry wpływ na właściwy rozwój tkanek nerwowych oraz umysłu. Poza tym produkt ma także elementy odżywcze czy też nukleotydy w odpowiednich ilościach.

owoce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Skład mleka Bebilon 2 to m.in. oleje roślinne (rzepakowy, z organizmów jednokomórkowych czy słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy nie zawierające tłuszczu mleko w proszku oraz m.in. ekstrakt białka serwatkowego. Mleko trzeba składować w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza, w chłodnym i suchym miejscu. Należy wiedzieć, że niepoprawne podawanie czy też choćby magazynowanie mleka, może być niezwykle niebezpieczne dla dziecka.

Nie można również podgrzewać modyfikowanego mleka przy pomocy mikrofali. Nie wolno także dodawać żadnych różnych składników do gotowego mleka. Musi zostać ono zjedzone w trakcie maksymalnie. 2 godzin od chwili przygotowania.