Jak odnaleźć dobrą nianię?

Dobra niania jest na bardzo cenna. To gwarancja bezpieczeństwa twego dziecka oraz cena twego spokoju.
Jak wyselekcjonować tę najlepszą z możliwych, o co ją zapytać, ile zapłacić i dlaczego czasami warto zaangażować dwie niańki jednocześnie? Powracasz do pracy i może się cieszysz, iż czekają cię nowe wyzwania oraz zmienisz środowisko, a może czynisz to niechętnie, lecz nie masz innego wyjścia.

W obu przypadkach trzeba zmierzyć się z wyborem odpowiedniej pieczy dla potomka.
opiekunki wrocław
Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com

tabletki
Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim podejdź do problemu rozsądnie oraz bez ekscytacji. Nie mów, iż jakaś obca baba będzie ci się zajmować maluchem. Porozmawiaj o swoich obawach z małżonkiem, wysłuchaj jego zdanie i wspólnie ustalcie wasze oczekiwania. Pomyśl, że jakaś przemiła starsza (czy młoda) pani, kochająca dzieci, zajmie się twoim maluchem oraz zagwarantuje mu bezpieczeństwo i fajną zabawę. Myśl pozytywnie oraz z takowym nastawieniem poszukuj odpowiedniej piastunki. Najlepiej popytać przyjaciół, sąsiadów. Być może znają kogoś godnego zaufania, kto zdołałby się zajmować dzieckiem. Może sąsiadka twojej przyjaciółki ma nieco wolnego czasu i lubi dzieci? Taka niania z polecenia to nie bezimienna twarz. Może twoje koleżanki mają starsze dzieci, które niedługo pójdą do przedszkola więc nie będą już potrzebować niani? Jeśli nie będzie szans na nianię z polecenia, pora na agencje opiekunek oraz Internet.

Agencji opiekunek jest całkiem sporo, zwłaszcza w dużych miastach. Jeżeli zaś szukasz opiekunki przez internet, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę opiekunki Wrocław, a odnajdziesz bezmiar ofert z Twojego miasta.