Jeśli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy zapisać się na terapię dla par

Dziś ludzie żyją szybko i w sposób dość konsumpcyjny, dlatego też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej jest skończyć związek oraz poszukiwać czegoś innego, aniżeli starać się rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są większymi egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika wszechobecna niechęć do znajdywania złotego środka. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że pary rzadko się widują. I tak zwykle zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w inną stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Należy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednakże będzie trzeba wysłuchać również racji drugiej strony. Psycholog (depresja w ciąży) zatroszczy się o to, aby w czasie sesji nie było krzyków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci i nie chcemy niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać także możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.