Jeżeli właśnie rozstałeś się z partnerem– powinieneś zaczerpnąć kilku cennych wskazówek na temat pozytywnego nastawienia i układania swojego życia od nowa.

Na świecie często bywa tak, że pary, rozstają się. Bywa tak, iż więź egzystuje parę ładnych lat, a czasem zaledwie kilka miesięcy. Dosyć rozpowszechnione są także rozwody, upadki małżonków i rodzin. Rzadziej już spotyka się małżeństwa które przetrwają kilkadziesiąt lat. Zmienia się model rodziny, a dwudziesty pierwszy wiek propaguje jednak kilku potencjalnych, życiowych wybranków, niż jeden stały.

przeczytaj więcej tutaj

Autor: siti fatimah
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie kobieta, jak i mężczyzna po zakończeniu silnej więzi z partnerem rozmyla jak przeżyć rozstanie. Nowy samotnik znowu znalazł się w zupełnie niespodziewanej okoliczności. Jakiekolwiek nawyki, ład w życiu rozpadł się i trzeba sobie z nim poradzić. Nie będzie to na pewno łatwe. Warto jednak zastanowić się nad swoją osobą i spożytkować kilka cennych wskazówek (kliknij w link po dodatkowe informacje).

Przede wszystkim, nie należy zbytnio użalać się ze sobą i zamykać się w domu. Okres nieszczęścia i rozpaczy niech trwa możliwie najkrócej. Lepiej opłakać oczy, `wykrzyczeć` swój ból, urzeczywistnić i zebrać się do walki z nową sytuacją. Należy szybko przybrać stosowną orientację, zebrać myśli i przytoczyć na głos lepsze postępowanie, nastawić się pozytywnie, wytoczyć przed sobą parę silnych postulatów powodujących szczęśliwe wydarzenia. Gdy już uporamy się z uświadomieniem sobie nowej realności – należy zająć się czymś konstruktywnym, wypełnić sobie dzień swoimi zainteresowaniami i relaksami .

Kobieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Na dodatek – człowiek samotny po rozejściu powinna szybko znaleźć się pośród ludzi, widywać się ze znajomymi, organizować przyjęcia koleżeńskie. Ważną sprawą nie jest znalezienie sobie kogoś na siłę w niezwłocznym tempie, lecz raczej obserwacja innych, naśladowanie, aby nie wspominać o złych sytuacjach. Pod żadnym pozorem nie należy wpadać w jakiekolwiek nałogi – alkohol, narkotyki, hazard – nigdy nie rozwiążą naszych osobistych konfliktów. Nie należy także pocieszać przypadkowo napotkanym potencjalnym kandydatem do partnerstwa – życie samo zweryfikuje to, czy jesteś gotowy na nową ścieżkę. Najcenniejsze porady na to, jak poradzić sobie z rozstaniem, to nie uszczęśliwiać się na siłę. Warto tuż po rozstaniu, zasięgnąć i spożytkować porady, za pomocą których śmiało masz możliwość wyjść z trudnej sytuacji.