Obecne korekty uszkodzeń wzroku. Skuteczne metody.

Przy poważnej wadzie wzroku lub takiej, jaka mocno przeszkadza np. w pracy, warto rozważyć korekcję wzroku. O zakwalifikowaniu określonego chorego do zabiegu podejmuje decyzję lekarz mający specjalizację z chirurgii refrakcyjnej. Bywa, iż pacjenta kwalifikują lekarze, którzy personalnie nie przeprowadzają operacji, więc kwalifikację dobrze jest jeszcze potwierdzić. Jak się przygotować do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, na początku powinniśmy omówić nasz problem z okulistą. Sprawdzenie, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań i bieżące badania ogólnego stanu zdrowia to istotna rzecz. Przygotowanie się do laserowej korekty wzroku nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych obostrzeń, stosowania diety itp., bo pacjenci nie są usypiani przed operacją – przy zabiegu nie jest wymagana obecność anestezjologa. Do oka pacjenta aplikowane są leki znieczulające, które powodują, iż zabieg jest bezbolesny. Pacjent operowany jest w pozycji leżącej. Głowa pacjenta musi być ułożona na specjalnej podkładce zabezpieczającej poruszanie się, a powieki chroni się przed mruganiem. Operacja jest wykonywany w sali zabiegowej która posiada laser. Zabieg trwa kilkanaście minut, ale sama korekta laserem to zaledwie kilkanaście sekund. Nad poprawnym przebiegiem zabiegu czuwa również system kamer i mikroskopów. Operowany około godzinę po zabiegu może wrócić ze szpitala. W szpitalach, w których wykonywana jest laserowa korekcja wzroku, dobrze wcześniej zorientować się w kosztach i metodach korekcji. Powinniśmy mieć niezbędne informacje i czuć, iż wszystko dzieje się bardzo fachowo i gładko oraz iż personel dokładnie odpowiada na nasze pytania. Oczywiście trzeba koniecznie dopytać, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku – laserowa korekcja wzroku żory i czy koszt jest uzależniony od wady.

oczy zielone

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po odbytym zabiegu takim jak laserowa korekcja wzroku, szkła, ściereczki, soczewki, płyny, pudełka i wszystkie tego typu zabiegi „porządkowe” będą się zaliczały do minionej przeszłości. Trzeba tylko stosować się do wszystkich zaleceń, aby cieszyć się świetnym wzrokiem przez długie lata po zabiegu.