Każdy człowiek chce posiadać ujmujący oraz zdrowy uśmiech

By mieć możliwość bez skrępowania się uśmiechać, powinniśmy o zęby dbać regularnie. Należy posiadać również zaprzyjaźnionego dentystę.
Jak pokazują statystyki, rodacy boją się wizyt u stomatologa.

sok

Autor: Bryan Alexander
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wymyślają wszystko, by się od niej wymigać. Udają, że ząb nie boli jeszcze zbytnio albo biorą pastylki przeciwbólowe. Na niewiele jednak się to zazwyczaj zdaje i po jakimś czasie i tak lądujemy w gabinecie u stomatologa. Trzeba więc pokonać własny strach i chodzić do stomatologa co jakiś czas, żeby sprawdzać stan swych zębów. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, to zalecane bywają zazwyczaj wizyty raz w roku. Należy również uczyć swe pociechy, że stomatolog nie jest taki straszny, jak inni twierdzą. Szkrab od małego powinien wiedzieć, jak ważny jest ładny uśmiech i zdrowe zęby. Jeżeli chcemy przyzwyczaić latorośl do regularnych wizyt, to musimy wybrać jedno centrum stomatologii i nie zmieniać go. Maluchy lubią, kiedy miejsce i ludzie są ci sami. Czują się wówczas bezpieczniej. Również dentysta, do którego będziemy chodzić, musi być miły i lubić maluchy. Najgorsze co można zafundować swemu smykowi, to wrzeszczący na niego doktor. Wtedy z pewnością nie zechce już pójść na następną wizytę i nie będzie to żadne zaskoczenie.

Profesjonalne centrum powinno posiadać kącik dla dzieci oraz książeczki dla maluchów o prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Dentysta (gabinet stomatologiczny puławy) musi także wykazać cierpliwość oraz spokojnie odpowiadać na wszystkie pytania naszego smyka. Dobrze byłoby, gdyby również pokazał mu jak prawidłowo czyścić zęby.