Lampa do światłoterapii to przyrząd powszechnie używane w światłolecznictwie, czyli inaczej helioterapii

Cudowny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od stuleci. W Skandynawii lampa do światłoterapii znajduje się bez mała we wszystkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy używa się ich w blisko 180 klinikach i szpitalach, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za najlepsze antidotum na obniżony nastrój.

Kobieta

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Na własnej skórze odczuwamy wpływ światła na nasze odczuwanie. Zimą wielu z nas ogarnia złe samopoczucie, zniechęcenie i senność. To naturalna reakcja ludzkiego ciała na niedobór światła. Do leczenia tak zwanej depresji sezonowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło podobne do naturalnego. W tradycyjnym lecznictwie, w gabinetach odnowy coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o lampach antydepresyjnych. Lampa antydepresyjna (skuteczna lampa do światłoterapii) jest rożna od tradycyjnej lampy głównie natężeniem i kolorem wydzielanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Gdy będziesz poszukiwać dodatkowych danych na temat podnoszony w niniejszym wpisie, to wejdź tu Trufle wloskie – niewątpliwie te artykuły także Cię zaintrygują.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje przede wszystkim proces wydzielania melatoniny. Światłolecznictwo pomaga w odzyskaniu energii życiowej i dobrego humoru. Można ją z powodzeniem stosować we własnym zakresie. Lampy przeciwdepresyjne markowych wytwórców

Radość życia

Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

mają certyfikat wyrobu medycznego a o ich design dbają znakomici architekci. Obecnie światłoterapia używana jest znacząco do różnego rodzaju chorób. Poważnym kłopotem jest depresja sezonowa, choćby w przypadku młodzieży, nastolatków. Oddziaływanie dobroczynnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od dawna.

Osobami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika zdrowienia może być używana we własnym zakresie lub w towarzystwie personelu ośrodków zdrowia. Światłoterapia wykorzystywane jest w przypadku objawów depresyjnych i w dużej mierze może być zamiennikiem leków antydepresyjnych czy techniki psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo korzystny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu przebywają w mieszkaniach. Oddziaływanie sztucznego słońca powoduje podbudowę kości i ustanie objawów depresji. Sztucznym światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na nocną zmianę, oraz przemieszczające do innych obszarów czasowych.