Kiedy dziecko ma uczulenie

Maluchy to niezwykle wrażliwe osóbki. Dużo osób w dzieciństwie cierpi na podrażnienia.

Alergia (sprawdź alergolog dziecięcy legnica) u dzieci może być spowodowana przez sporo różnorakich rzeczy. Często jest to np. kurz bądź włosy zwierzęcia. Czasem dzieci są wrażliwe na jakiś związek znajdujący się w jedzeniu – zwykle jest to gluten.

Autor: Paul Schultz

Jeżeli maluch ma dziwne krostki na skórze, częste biegunki bądź niedobory różnych elementów, nie zwlekaj i przejdź się do przychodni i wykonaj właściwe sprawdziany laboratoryjne na uczulenia pokarmowe. Takie badanie nie jest drogie, a potrafi przynieść naprawdę wielką ulgę twojemu dziecku. Zazwyczaj jest tak, że alergia u dzieci na konkretny element pokarmowy lub pyłek po dorastaniu kompletnie wyparowuje. Zatem dobrze jest robić badania laboratoryjne często – np. raz na 2 lata.

Bywa tak, że maluch po kąpieli miewa swędzące podrażnienia. To wynik nadwrażliwości na elementy, które znajdują się w różnego typu środkach higienicznych. W takim wypadku trzeba poszukać informacji o tym, które towary są przyjazne dla naskórka malucha i od teraz nie kupować innych produktów. Kosmetyki dla dzieci należy dobierać rozsądnie – większość produktów dla osób dorosłych nie jest odpowiednia dla naskórka maluszka.

Skóra dziecka jest wrażliwa i takie uczulenia sprawiają wielki ból młodemu człowiekowi, dlatego warto wyłożyć parę złotych więcej i zainwestować w kosmetyki naturalne dla dzieci, które nie szkodzą. Powinno się przed wyborem artykułu przeczytać, czy ma on ważne certyfikaty od instytutów, które zajmują się uczuleniami najmłodszych. To istotna podpowiedź, która powinna cię skłonić do zakupu konkretnego produktu. O ile nie dowierzasz takim odznaczeniom, możesz zapytać przyjaciół.

Warto też poprzeglądać dostępne fora sieciowe, na których matki wymieniają się recenzjami na temat artykułów dla dzieci. Doświadczenia innych mam mogą wiele zmienić. Pamiętaj, że osobą predestynowaną do dawania wskazówek jest doktor.