W jaki sposób walczyć z alergią? które sposoby wybrać, żeby z nią efektywnie walczyć? Oto parę niezawodnych metod

Dla wielu osób mających uczulenie na pyłki roślin czy pyłki drzew rozpoczynająca się wiosna staje się wielką zmorą zamiast radością. Aby czuć się dobrze w coraz to bardziej słoneczne dni i nie zajmować się łzawiącymi oczami, chrypką, ociężałą albo przytłumioną głową jak i zatkanym i opuchniętym nosem trzeba wiedzieć o paru żelaznych zasadach, które sprawia, że uda się nam trochę złagodzić objawy męczącej alergii. Oto one:

1). bardzo ważną i podstawową zasadą jest to, aby chronić nasze oczy przed słońcem.

Mocne oraz intensywne światło słoneczne nasila bowiem łzawienie oczu. Więc aby dobrze czuć się na zewnątrz trzeba na przykład nosić przyciemnione okulary a najlepiej z filtrem ochronnym.
2). Dobrze też pamiętać, aby zamykać okna w swoim domu, najbardziej wtedy gdy mamy silniejszy wiatr albo bardzo słoneczną pogoda. A jeśli już koniecznie mamy potrzebę by otworzyć okno, to należy najpierw dokładnie spryskać firanki wodą (najlepiej gdyby firanki były długie oraz sięgały do parapetu). Wilgotna spryskana tkanina będzie zatrzymywać większość przechodzących pyłków.
3). Bardzo istotne jest by wracając do naszego mieszkania dobrze pozbywać się pyłków. Wskazane jest wzięcie prysznica oraz dokładne umycie włosów – Apteka OTC.

Trzeba pamiętać także żeulgę odczujemy gdy dość szybko zmienimy ubranie.
4). Jeżeli chodzi o dietę żywieniową dobrze jest spożywać więcej produktów, które wzbogacone są w magnez oraz wapń, gdyż mają one właściwości przeciwalergiczne.
5). Do tego jeszcze dochodzi cenna porada dotycząca tego, gdy najdzie nas ochota na dłuższy spacer na łonie natury. Wtedy najlepiej chodzić na spacer po deszczu, gdyż mniejsze jest zagęszczenie pyłków w powietrzu.

Może się tak zdarzyć, że powyższe metody nie będą wystarczające. Normalną rzeczą jest, że wszyscy mamy inny organizm, co za tym idzie w inny sposób reagujemy na różne metody. Co wtedy zrobić? Dobrze jest zwrócić się po profesjonalną pomoc – dobre preparaty na alergię. Jeżeli będziemy regularnie przyjmować tabletki żadna alergia (sprawdź alergolog dziecięcy legnica) nie będzie nam straszna, natomiast jeżeli stanie się tak, że nas dopadnie to z pewnością w słabszym stopniu. A już samo to sprawi, że będziemy mieli dobre samopoczucie.