Kilka podstawowych informacji o roli, jaką trzustka pełni w naszych ciałach.

Na pytanie, co takiego robi trzustka i jakie są jej najważniejsze zadania, z pewnością większość z nas nie potrafiłaby nic mądrego odpowiedzieć. I w pewnym sensie jest to zrozumiałe, bowiem organ ten jest dość głęboko ukryty, i jeśli nie zacznie doskwierać, to zdecydowana większość ludzi nawet nie będzie świadoma jego obecności.

kulturystyka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
A przecież trzustka spełnia niezwykle istotne zadania w naszych ciałach, a kłopoty z nią mają spory wpływ na stan zdrowia i ogólną kondycję – . Przede wszystkim odpowiedzialna jest ona za produkowanie insuliny, która jest konieczna do tego, aby nasz organizm mógł sobie poradzić z glukozą. Ale to nie jedyna jej rola, bowiem trzustka jest również odpowiedzialna za wytwarzanie kilku ważnych hormonów i enzymów.
pokój hotelowy

Autor: Rory Finneren
Źródło: http://www.flickr.com
chora trzustka objawy

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustkę może spotkać wiele chorób, szczególnie nasilają się one, jak się o siebie nie dba i spożywa nadmierne ilości alkoholu.

Czy interesują Cię tego typu zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej takiego rodzaju wpisów opracowano na naszej kolejnej stronie. Zachęcamy!

Niestety chora trzustka objawy są niejednokrotnie podobne do chorób innych narządów i w przypadku błędnej diagnozy może być prowadzone nieodpowiednie leczenie. Najbardziej charakterystyczne jest ostre zapalenie trzustki. Jeżeli pojawi się mocny ból w brzuchu, połączony z wysoką temperaturą i zwiększonym tętnem, to trzeba się niezwłocznie udać do przychodni, gdyż choroba ta wymaga leczenia w szpitalu. Lecz sprawdzeniu powinny też podlegać wszystkie pojawiające się bóle, dochodzące z rejonu, w którym znajduje się ten organ.

Może to być przewlekłe zapalenie, dające właśnie tego typu symptomy, ale świadczyć również może o nowotworze, który szybko zdiagnozowany daje sporo szans na wyleczenie.