Kule łokciowe, przeciwko balkonik rehabilitacyjny – czyli, co jest nam niezbędne, kiedy mamy problemy z poruszaniem się

Dla kogo przeznaczone są kule do łokci, a dla kogo balkoniki do rehabilitacji? Co bardziej nam się przyda w określonym wieku, czy sytuacji? Te wszystkie rzecz i jeszcze bardziej dużo dowiesz się, odczytując nasz artykuł!

Artykuł ten rozpoczniemy od określenia: balkonik rehabilitacyjny.

Bywa to coś w typie podpórki, która pozwala nam się ruszać, kiedy posiadamy problemiki z spacerowaniem, albo jesteśmy zbyt starzy, by samiutcy się utrzymać. Na daną chwilę, w naszej rodzimej Polsce balkony tego rodzaju bywają nadzwyczaj znane, ze względu na – przynajmniej w większości modelów – posiadanie kółeczek, oraz różnych dodatków, takich jak dla przykładu model ze sznurkiem, który pozwala jednym pociągnięciem złożyć balkonik, co bywa nadzwyczaj ważne, gdy posiada się dla przykładu dodatkowo problemy ze nachylaniem.

weight loss

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim i ostatecznym zagadnieniem jaki poruszymy są: kule łokciowe, które nadają się dla wszystkich – i osób dorosłych i dzieci – którzy złamali nóżkę, lub posiadają niezbyt duże problemiki z którąkolwiek spośród nóg oraz potrzebują do tej rzeczy podpórki. Jak łatwo się domyśleć, tego typu kula łokciowa, bywa jakby zastąpieniem dawnej laseczki, którą stosowano szczególnie w latach arystokracji (balkonik rehabilitacyjny).

Nie bywa ona jednak równie gustowna jak tamte laski, będąc jednocześnie lepszą pod względem samiutkiej podpórki, gdyż podtrzymuje nas – jak sama nazewnictwo przemawia – na łokciu, a nie w nadgarstku.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na ten temat – w nim znajdziesz ważne treści. Więc idź do serwisu opieka paliatywna w domu i ciesz się do woli.

Przestań się męczyć chodząc bez podpórki – zakup dla siebie kulę lub balkonik już dziś, aby nie żałować zwłoki!