Laserowa korekta wzroku i operacja zwyrodnienia plamki żółtej – czytaj na ten temat więcej, zanim zdecydujesz się na zabieg

Już od kilku lat wykorzystuje się laserową korekcję wzroku w leczeniu rozmaitych wad widzenia. Laserowa korekcja wzroku to niezwykle skuteczna metoda leczenia, dzięki której nie jest już konieczne noszenie okularów albo soczewek. Metoda ta zezwala między innymi na skuteczne wyleczenie krótkowzroczności czy też dalekowzroczności, ponadto dzięki niej można też wyleczyć astygmatyzm. Laserowa korekcja wad wzoru nie jest procedurą, której powinno się się bać. Zabieg robi specjalista z doświadczeniem oraz odpowiednimi umiejętnościami, dlatego jest on bezapelacyjnie bezpieczny.

Ekspert odpowiednio dopasowuje wiązkę światła laserowego i dobrze ją ustawia, dzięki czemu laser nie zrobi nam krzywdy (optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Warszawa/Cennik). A co wolno powiedzieć o cenach takiego zabiegu? Jeżeli chodzi o zabieg, którym jest korekcja laserowa wzroku cena jest nadzwyczaj zróżnicowana. Wskazane jest wiedzieć, iż jest zależna ona między innymi od typu wady, którą trzeba usunąć. Wszelki gabinet okulistyczny posiada także swój własny, indywidualny cennik, wobec tego najlepszym sposobem na zorientowanie się w kosztach będzie skontaktowanie się z danym centrum okulistycznym.

wzrok

Autor: iStock
Źródło: iStock

Nie wszelkie wady wzroku można wyleczyć za pomocą laserowej korekcji. Istnieje dużo chorób oczu, jakie można wyleczyć tylko operacyjnie. Taką chorobą jest między innymi zwyrodnienie plamki żółtej. Choroba ta częstokroć dotyka osoby starsze. Jest faktycznie groźna dla oczu, ponieważ nieleczona może prowadzić do całej utraty wzroku. Zwyrodnienie plamki żółtej ma oczywiście pewne objawy (optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Choroby-oczu/Zwyrodnienie-plamki-AMD/Zwyrodnienie-plamki). Osoby takie nieraz zawierają kłopot z czytaniem, rozpoznawaniem twarzy ludzi, co więcej redukuje się też ostrość widzenia odcieni. Takich objawów naturalnie nie wolno lekceważyć, bowiem zwyrodnienie plamki żółtej często rozwija się niesłychanie szybko – przeczytaj jak przebiega leczenie).

Jeśli dostrzegamy u siebie takie objawy, naturalnie powinniśmy udać się do doktora, który zrealizuje należyte badanie. Jeśli badanie to potwierdzi zwyrodnienie, wtedy okulista zdoła stwierdzić, czy wolno wyeliminować je operacyjnie. Jeżeli mamy delikatną odmianę choroby, którą jest zwyrodnienie plamki żółtej operacja zdoła nam istotnie pomóc. Chociaż o tym wszystkim zadecyduje lekarz. Pożądane byłoby pamiętać, że im dłużej będziemy zwlekać z wizytą u lekarza, tym mogą być mniejsze szanse na wyleczenie tej choroby.