Łatwe przepisy na dobre nalewki, które mająnadzwyczajne właściwości zdrowotne

Przepisów na domowe nalewki odnajdziemy w dzisiejszych czasach bardzo dużo. Najbardziej atrakcyjne są nalewki z wiśni bądź też aronii, aczkolwiek należałoby spróbować też innych aromatycznych i ciekawych smaków, takich jak choćby nalewka cytrynowa.

nalewka
Nalewka cytrynowa wyróżnia się naprawdę wspaniałym smakiem i wybitnym aromatem, prócz tego taka nalewka zachowuje swoją świeżość nadzwyczaj długo, a wszystko ze względu na wspaniałe właściwości cytryny. Nalewka cytrynowa bez wątpienia zasmakuje osobom, które przepadają za bardziej kwaśnymi smakami.

Wykonanie takowej nalewki wydaje się faktycznie bardzo łatwe, w Necie zdołamy odnaleźć dużo wzorcowych przepisów, w jednym z nich czytujemy, iż do nalewki cytrynowej wystarczy wlać pół litra wódki, dołączyć trzy cytryny oraz także około 400 gram cukru. Wolno również dodać trochę wody lub tania wódka na wesele miodu w celu osłodzenia nalewki – wedle prywatnych preferencji oraz upodobań. Nalewka cytrynowa ma niesłychanie wiele doskonałych właściwości, w lecie perfekcyjnie orzeźwia, zimą nadaje się do wykorzystywania na przeziębienia ze względu na dużą zawartość witaminy C, zbawiennie oddziałuje na proces trawienia i na metabolizm. Pokrewne właściwości posiada także nalewka korzenna.

Nalewka korzenna bezspornie będzie doskonałym smakołykiem na świątecznym stole. Ma ostre cechy rozgrzewające i doskonały, cudowny korzenny smak i zapach, w związku z tym wybornie sprawdzi się w lodowate, zimowe dni. Do jej przygotowywania potrzebny jest alkohol, przyprawy korzenne, miód i woda, można też ewentualnie dodać skórkę pomarańczy, jaka nada jej bardziej wieloraki smak i jeszcze niezwyklej aromatyczny zapach. Nalewka korzenna znakomicie wpływa na trawienie – podobnie jak nalewka cytrynowa – do tego zwalcza uczucie pełnego żołądka.

nalewka

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo sporych wartościowych właściwości nalewek trzeba oczywiście pamiętać o umiarze w ich konsumowaniu. Nalewki zdołają być bowiem dosyć zdradliwe, wskutek tego powinno się z umiarem podchodzić do ich spożywania – najlepiej wypić jeden albo dwa kieliszki nalewki „do smaku”.