Lekarz ortopeda – w czym ci pomoże i kiedy się do niego wybrać?

Dolegliwości bólowe w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko osobom zawodowo uprawiającym sporty. Tryb życia współcześnie żyjących ludzi powoduje, że są o wiele bardziej podatni na kontuzje oraz częściej cierpią na dolegliwości zwyrodnieniowe, a w takich sytuacjach pomóc może wyłącznie lekarz ortopeda z Artemedu Wrocław.

lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju specjalista nie tylko rozpozna schorzenie bądź uraz, lecz także zaordynuje stosowne leczenie. Zna się na układzie kostnym oraz więzadłowo-stawowym, które mają wpływ na nasz stan fizyczny. Dzięki swojej wiedzy oraz kompetencjom pozyskanym podczas studiów oraz stażu jest w stanie rozpoznać wady w narządach ruchu, jakie mogły pojawić się nagle albo mają podłoże genetyczne. Ortopeda może wypisać skierowanie na rehabilitację bądź do traumatologa, jeżeli po wypadku potrzebne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi zostały uszkodzone także mięśnie czy ścięgna.
Jeśli przez uraz występuje konieczność unieruchomienia kończyny, specjalista może zastosować różnorakie sposoby zabezpieczenia cierpiącej kończyny, np. przez założenie gipsu lub łuski. Gips (czytaj więcej gips modelarski) jest dzisiaj coraz częściej zastępowany innymi, dużo wygodniejszymi materiałami, zrobionymi ze sztucznych tworzyw. Niejedna osoba rozważa, kiedy pójść do lekarza. Jeśli uraz jest nagły, gdyż np. przewróciliśmy się na lodzie bądź złamaliśmy nogę, musimy błyskawicznie pojechać do lekarza. Najlepiej jest od razu jechać na oddział ratunkowy bądź wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeśli z kolei od kilku dni czujemy, że boli nas kolano, biodro albo plecy, też nie warto zwlekać.

Dużo lepiej jest szybciej udać się do przychodni, aniżeli za długo przeciągać oraz doprowadzić do nasilania się dolegliwości. Czasem wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem z kolei potrzebna jest operacja. W przypadku nadwyrężonego mięśnia można sobie poradzić samemu, np. wcierając jakąś maść, lecz gdy ból nie ustaje, także warto umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do którego powinniśmy się udać, jeżeli cierpimy na schorzenie związane z układem kostnym, mięśniowym bądź stawowym. Wybierzmy sprawdzonego specjalistę, a leczenie szybko przyniesie rezultaty.