Leki bez recepty dostępne online

W domowej apteczce, poza lekami wydawanymi na receptę, które stosujesz Ty lub ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące farmaceutyki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające nos, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, uspokajające, wykorzystywane przy zranieniach, żołądkowe, preparaty witaminowe jak też podstawowe minerały, i prócz tego termometr medyczny.

Jeśli ból jest dotkliwy czy mimo przyjmowania farmaceutyków utrzymuje się zbyt długo, nieodzownie odwiedź medyka, to on zadecyduje o dalszym leczeniu. W pozostałych sytuacjach winny starczyć specyfiki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Środków jest sporo, jednakże z reguły mieszczą jedną z trzech substancji walczących z bólem: kwas acetylosalicylowy, paracetamol, ibuprofen.

Lek na katar

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Przyjąwszy lekarstwa znieczulające pamiętaj, żeby nie przekraczać polecanych dóz dobowych. Jeśli jeden środek nie działa, zanim zastosujesz następny, upewnij się, którą niesie substancję przeciwbólową oraz porównaj go z farmaceutykiem, jaki okazał się nieskuteczny. Jeśli czynnik znieczulający jest identyczny, przypuszczalnie ten środek także nie rozwiąże twego kłopotu, zaś Ty możesz się narazić na ryzyko nadużycia środka przeciwbólowego.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem, tu także na pewno jest właśnie to, czego poszukujesz.

Pamiętaj również, że występują preparaty znieczulające dla dzieciaczków, których dawki, formy jak też smak zostały opracowane specjalnie z myślą o najmniejszych pacjentach.

W jaki sposób poprawnie składować apteczkę? Apteczkę – flegamina przy przeziębieniu – jak też znajdujące się w niej preparaty składuj w taki sposób, by: nie uległy zepsuciu, nie nastąpiło przypadkowe spożycie (przykładowo przez maluchy), nie można było pomieszać panaceów. Najlepszym wyborem byłoby wyodrębnienie specjalnej szafki, w jakiej znalazłaby się apteczka. Szuflada powinna znajdować się należycie wysoko, aby pociechy nie miały do niej dostępu. Dobrze też, ażeby była zamykana na klucz.

W większości wypadków apteczki lokujemy w szafkach w toalecie lub kuchni. Nie jest to najbardziej odpowiednie podejście. Duża wilgoć (umywalnia) oraz znaczna temperatura (łazienka oraz kuchnia), z pewnością nie służą gromadzeniu leków a także preparatów opatrunkowych.

Pamiętaj także, żeby przed zastosowaniem środka z apteczki sprawdzić jego datę ważności a także zgodność zapakowania z zawartością.