Żylaki i pęknięte żyłki na łydkach- jak zapobiegać i w jaki sposób leczyć chorobę

Długotrwałe pracowanie przy biurku, częsty wysiłek fizyczny czy też wysokie temperatury mogą powodować powstawanie żylaków. Są one problematyczne nie tylko z powodu kwestii estetycznych, ale także zdrowotnych. Wyróżnia się wiele sposobów przeciwdziałania żylakom jak również leczenia tej choroby.

dolegliwości

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Czasem powstawanie żylaków jest nie kontrolowane przez nas. Dzieje się tak w sytuacji, gdy mamy dziedziczną skłonność do schorzeń naczyń krwionośnych bądź w przypadku ciąży. Duży wpływ ma typ wykonywanej przez nas pracy- długotrwała praca siedząca bądź stojąca może też przyczyniać się do powstawania żylaków. Nieprawidłowe odżywianie, palenie papierosów, wysokoprocentowe trunki czy też otyłość również zwiększają prawdopodobieństwo borykania się z żylakami. Gdy po pracy bolą nas łydki i często są opuchnięte to znak, iż powinniśmy zacząć troszczyć się o nasze zdrowie i zapobiegać żylakom. Im wcześniej zauważymy objawy tym prostsze będzie leczenie żylaków (szczegóły na dowiesz się na stronie ). Aby przeciwdziałać chorobie należy zmienić sposób życia, zacząć zdrowiej się odżywiać, pić więcej płynów oraz zacząć uprawiać codziennie sport. Niewskazane są bardzo ciepłe prysznice i przebywanie w saunie, ponieważ powstawanie żylaków jest ściśle związane z ciśnieniem krwi. Na nogi źle wypływa także noszenie ciasnych skarpet uciskających łydki.

Jak pozbyć się żylaków?

Autor: stock.xchng
Źródło: stock.xchng
Jeżeli zbyt późno zaobserwowaliśmy, że dopadły nas żylaki musimy zacząć je leczyć inaczej. Szpitale oferują szereg zabiegów, które pomogą nam pozbyć się problematycznych oraz mało estetycznych żylaków. Leczenie żylaków może przebiegać poprzez ostrzykiwanie bądź leczenie badanie eeg u dziecka jak to wyglada chirurgiczne. Metody te są uzależnione od stanu zdrowia pacjenta i postępu dolegliwości. Większość ze sposobów leczenia żylaków polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych bądź ich zamykaniu, czy też na całkowitym usunięciu naczyń krwionośnych, które nie powoduje później kłopotów z krążeniem krwi w organizmie. Dobrze jest iść jak najszybciej do specjalisty, który określi która metoda leczenia choroby jest dla nas najlepsza i przyniesie szybkie efekty.

Po dokonanych zabiegach nie można zapomnieć o ciągłym troszczeniu się o nasze nogi. Dzięki nim jesteśmy w stanie poruszać się, skakać i biegać, także dobrze jest poświęcić chwilę czasu na polepszenie własnego trybu życia.