Medycyna rodzinna

Medycyna rodzinna to dział medycyny, który trudni się prewencją zdrowotną, leczeniem oraz diagnozowaniem wszystkich członków rodziny.
Lekarz medycyny rodzinnej obejmuje całościową pieczą lekarską zarówno brzdące, jak również osoby dorosłe.

lekarz

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI
Ten profesjonalista na co dzień jest w stanie w pojedynkę stawiać diagnozę, z kolei w bardziej złożonych sytuacjach kieruje pacjenta do doktora specjalisty.
Nie za każdym razem duże ciśnienie wymaga wizyty u hipertensjologa, także nie każda migrena będzie wymagać konsultacji u doktora neurologa – niekiedy starczy wizyta u medyka medycyny rodzinnej. Jego kluczowym zadaniem będzie zajmowanie się schorzeniami, jakie występują statystycznie najczęściej jak też nie wymagają specjalistycznych konsultacji. Lekarz rodzinny troszczy się, by jedynie zawiłe przypadki, które wymagają dobrych narzędzi terapeutycznych, trafiały do doktorów specjalistów albo szpitali.
Dieta dla kobiet po 40-tce

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Innym niezwykle ważnym obowiązkiem lekarza medycyny rodzinnej jest profilaktyka zdrowia. Lekarz rodzinny jest w stanie wypisać skierowania na rozmaite badania, jakie będą niezbędne do zdiagnozowania pacjenta. Specjalista medycyny rodzinnej jest w stanie skierować pacjenta również na fundamentalne badania, na przykład badania krwi albo badanie kału. Może też zlecić poniektóre badania RTG, na przykład rentgen płuc. Od lekarza medycyny rodzinnej możesz również otrzymać skierowanie na USG usg kalisz jamy brzusznej. Przez odwiedzinami u lekarza medycyny rodzinnej nie zapomnij o przyszykowaniu wszelakiej dokumentacji którą masz.

Wypisy ze szpitali, zdjęcia RTG a także wszystkie inne poświadczenia powiązane z terapią z pewnością znacznie ułatwią medykowi pracę. Postaraj się również precyzyjnie przedstawić wszelkie niepokojące symptomy.