Najczęściej występujące objawy ciąży u kobiet które spodziewają się dziecka.

O tym, że są w ciąży sporo pań dość późno się dowiaduje, niekiedy przez zupełny przypadek. Czasami się trafiają przypadki, że dopiero podczas samego porodu się okazuje, w jakim stanie pani się znajduje. Jednak takie sytuacje naprawdę są rzadkie, z reguły zdecydowana większość młodych mam w pewnym momencie odkrywa swój stan, przez co może go odpowiednio przejść.

Taka sytuacja może wynikać z faktu, że pierwsze objawy ciąży są mało wyraźne i mylone z innymi dolegliwościami. U dużej części kobiet pojawiają się one między czwartym a szóstym tygodniem i trwają przez kolejne kilka miesięcy, ale są również przyszłe mamy, u jakich ten etap przebiega w zasadzie bez objawów.

Musisz znaleźć inne takiego rodzaju informacje? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w tekście (http://hipokrates-olesnica.pl/), który omawia pokrewne zagadnienia.

Jeżeli do tego będą one mieć one nieregularne okresy, to może minąć rzeczywiście dużo czasu zanim dostrzegą, w jakim znajdują się stanie- Bo to właśnie brak miesiączki jest jednym z pierwszych objawów, jakie występują u kobiet spodziewających się dziecka, choć często może to być spowodowane przez wiele innych przyczyn, zupełnie nie mających nic wspólnego z poczęciem dziecka.

Bardzo charakterystycznym u wielu kobiet objawem stanu ciąży są wymioty i nudności. Występują one przeważnie w początkowych tygodniach i także często są mylone ze zwykłymi zatruciami pokarmowymi. Niekiedy mogą się pojawić także zawroty głowy i omdlenia, spowodowane są one hormonalnymi zmianami, za jakimi idzie zmiana ciśnienia. Z gospodarką hormonalną wiążą się także pozostałe objawy, na przykład takie jak powiększenie piersi i zwiększenie ich wrażliwości, a także wzmożony u wielu kobiet apetyt-

Ciąża, USG
Autor: iStock
Źródło: iStock
U pewnej grupy pań wstydliwym problemem są hemoroidy w ciąży, niestety okres ciąży bardzo sprzyja ich pojawianiu się, a same dolegliwości są dużo bardziej uciążliwe. Dochodzi do nich przeważnie w ostatniej części ciąży, gdy jest znacznie mniej ruchu, a dziecko zaczyna coraz bardziej naciskać na organy wewnętrzne – zapraszamy na stronę. Metodą na ich zapobieganie jest odpowiednia dieta, najbardziej istotne jest spożywanie produktów zawierających dużą ilość błonnika, bo wtedy znacznie się ogranicza kłopoty z zaparciami, co jest niezwykle istotne w profilaktyce.