Czym jest acerola, jakie ma cechy oraz z jakiego powodu byłaby przydatna dawnym żeglarzom?

Czy wiesz która dysfunkcja dosięgała dawnych marynarzy? Stał się to awitaminoza, dolegliwość, która była w pewnej mierze efektem spożywania zbyt niewielkiej ilości znajomej ze swych dobroczynnych właściwości witaminy C.
Każdy mieszkaniec naszego kraju wie, że żeby uzupełnić swój system o tę akurat witaminę, należałoby sięgnąć po cytrynę.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore
Do najbardziej popularnych tego typu owoców zaliczają się jeszcze choćby papryka lub czarna porzeczka.

Masz wrażenie, że podobne materiały rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://medico-dent.pl/implanty.html) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Jednak żaden z tych owoców nie posiada jej tyle, co acerola. Ten pochodzący z Ameryki Środkowej owoc mógłby się wyróżnić aż 30 krotnie większą ilością witaminy C niżeli tego typu cytryna. Jeżeli ciekawi Ciebie, jaka jest acerola cena, mógłbyś to bez żadnego problemu sprawdzić choćby w Sieci. Warto również wspomnieć, że acerola to wiecznie zielony krzew, którego dorosłe owoce są czerwone.

Ciekawą nowinką natomiast jest fakt, iż te, które dopiero są w czasie dojrzewania i są zielone, posiadają 2 razy więcej niacyny C niż te dojrzałe. Jakby wiedzieli o niniejszym dawni marynarze, miast piklowanego mięsiwa lub suszonych pestek w każdy rejs zabieraliby taki właśnie tropikalny dla nas owoc. My natomiast, ludzie mieszkający współcześnie, moglibyśmy zwyczajnie sprawdzić jaka jest aktualna cena. z pewnością okaże się kusząca, wszakże dla wszelakiego sprzedającego takiego owocu jak acerola cena winna mieć małe przesłanie.

W końcu chodzi przecież o należące do nas zdrowie. Warto albowiem wspomnieć, że już 3 owoce mogą pokryć dzienne zapotrzebowanie osoby ludzkiej na tę niacynę.