O czym zawsze powinien pamiętać wszelki doktor oraz jakie mogłyby być branże?

Czy też pamiętasz jak brzmi początkowa zasada, jakiej uczą się słuchacze szkół wyższych medycyny? To wypowiedziane przez tzw. ojca nauk medycznych Hipokratesa łacińskie wyrazy: primo non nocere. Oznacza to, iż już w czasach starożytnych ludzie byli świadomi faktu, iż podobnie jak funkcjonowania medyków mogłyby leczyć, tak mogą także zaszkodzić.
Nasz system jest bowiem równocześnie niezwykle kruchy i słaby, jednak z drugiej z kolei strony mocny oraz odporny.

Każdy lekarz wie o tym doskonale. Dlatego nauka tego fachu nie jest łatwa, odczytywać ją należałoby chyba jako powołanie, ponieważ prócz dogłębnej wiedzy żąda również cierpliwości oraz zrozumienia kłopotów, przez jakie przechodzi dowolna chora persona. Przykładowo: czy wiesz, że wszelki lekarz studiuje wstępnie ogólną budowę organizmu człowieka, a dopiero potem dobiera konkretną specjalność? Również przykładowo stomatolog musi wiedzieć niezwykle wiele o niniejszym, jaki nacisk posiadają zęby na np. system nerwowy. A wymienionych specjalizacji lekarskich jest wszakże bardzo dużo: neurolog, okulista czy kardiolog to jedynie w najwyższym stopniu znane przykłady. Poza tym są jeszcze takowe branże jak przykładowo alergolog czy ginekolog.

Sprawdź, co opublikowano w najnowszej ofercie (https://apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza) – to także dotyczy takiej samej kwestii, zatem zapewne też Cię zainteresuje!

Jest ich zresztą o wiele więcej.

lekarz

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

A kto jest tzw. lekarzem pierwszego kontaktu, do którego chodzimy do przychodni? Jest to tzw. internista, zatem doktor ogólny, który po wstępnym rozpoznaniu dolegliwości może spróbować dopomóc na własną rękę oraz zapisać receptę na właściwy medykament lub wypisać skierowanie do odpowiedniego specjalisty zajmującego się daną przypadłością. Dopiero takowy lekarz będzie w stanie dopomóc nam w naszej konkretnej sprawie.

Nie należałoby zapominać także o pediatrach czy też o kimś takowym jak lekarz medycyny pracy. Przecież to do niego należy się udać, ażeby wykonać tzw. badania wstępne, jakie są konieczne do pracy.