Nie obawiajmy się pomocy seksuologa

Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, podobnie jak sam seks to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta sfera jest po prostu mocno prywatna, więc dość niechętnie mawiamy o tym szczerze. Są jednakowoż warunki, gdy trzeba otworzyć usta i zacząć mówić. tego typu chwilą jest naturalnie wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i powiedzieć o swoich osobistych utrudnieniach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu wiele nie mówić, seksuolog obok psychiatry lub psychologa, to najmocniej nieosiągalny dla wielu specjalistą – niedostępny z powodu własnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma problemy istoty seksualnej nie zgłosi się do niego, ponieważ to „takie dziwne, i w ogóle, że rozmowa będzie o intymności, to nie, nie nigdy… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po zwykły doktor, dla którego dyskusje o naszych problemach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu dziedzina wiedzy i praktyki, po której się porusza.

Dla nielicznych dobry seksuolog może być nieosiągalny jeszcze z motywu. W małych miastach taki lekarz to wyjątek, choć co prawda, powoli się to zmienia. Z drugiej strony malutka mieścina to nie aglomeracja, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli udamy się na wizytę fundowaną NFZ możemy liczyć, że połowa miasta będzie o nas mówić. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z tego typu fachowcami i powiedzmy, że otrzymujemy skierowanie do jednej z nich, w której widujemy sąsiada. Pytania zapewnione, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i podejrzenia, bo „po jakiego mu ten seksuolog, pewnie ma nałożnicę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości na przykład może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a taki zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko dobrze, ale prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy podsumujemy koszt dojazdu do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jednocześnie bardziej wzrośnie. Reasumując, tego typu prywatne wizyty istnieją dla ludzi, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla reszty zostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie pojmują, że seksuolog to zwyczajny specjalista! Na szczęście tego typu świadomość z wolna się zmienia, i tak samo, jak coraz więcej ludzi rozumie, że psychiatra sprawdź tutaj lekarz psychiatra poznań poradnia praxis i seksuolog to taka sama lecznicza specjalizacja, jak każda inna.