Periodontologia – kluczowa dyscyplina stomatologii

Periodontolog to, powiadając najprościej, doktor stomatolog, do jakiego udajemy się w przypadku chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. A czym szczegółowo są te choroby, opiszemy za chwilkę.
Smutna prawda jest taka, iż schorzenia przyzębia to nadzwyczaj powszechna dolegliwość – pod względem częstotliwości ustępują jedynie próchnicy.

chirurgia szczękowa Wrocław

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
tatuaż z ważką

Autor: Łukasz Hejnak
Źródło: http://www.flickr.com
uzębienie

Wlicza się do nich między innymi generalnie rozumiane schorzenia dziąseł, wszelakie stany zapalne przyzębia a także jego wady – zarówno wrodzone, jak też nabyte. Zdecydowanie jedną z najczęstszych chorób, z którą styka się periodontolog Wrocław, będzie paradontoza – zobacz. W tym punkcie wskazane jest objaśnić, czym tak właściwie jest przyzębie. Poprzez pojęcie przyzębie rozumie się całość tkanek zarówno twardych, jak również miękkich, które otaczają ząb jak też mają za zadanie utrzymać go w zębodole.
Najważniejsze powody problemów z przyzębiem. Pewną z fundamentalnych przyczyn kłopotów z przyzębiem jest nienależyta higiena jamy ustnej. Genetyka (badania prenatalne warszawa) a także schorzenia takie jak cukrzyca również mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, lecz wielu problemów zdołamy ustrzec się pod warunkiem, iż przyłożymy dużą wagę do systematycznego i prawidłowego dbania o stan naszych zębów. Chorobom przyzębia sprzyja też w dużym stopniu palenie papierosów.

Do sygnałów ostrzegawczych, jakie sugerują nam, że nie najlepiej dzieje się z naszym przyzębiem i lepiej pójść do periodontologa, zaliczamy m.in.: odsłonięcie szyjek zębowych a także chwiejność ząbków, nieładny zapach z buzi, krwawienie a także zaczerwienienie dziąseł, nadmierna czułość na ciepłe oraz chłodne pokarmy. W przypadku gdy leczenie chorób przyzębia się nie powiedzie, zostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.