Wszystko, co musisz wiedzieć, gdy chcesz studiować psychologię

To specyficzne studia. Sumują parę dziedzin nauki, wymagają od aspiranta dość szerokiej ogólnej wiedzy.
Przyjmuje się , że przyszły psycholog powinien być empatyczny, delikatny w stosunku do pozostałych osób jak też być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Kompetentny psycholog (zobacz również leczenie bezsenności kraków) to doskonały diagnosta – umie powiązać fakty z relacją swego pacjenta w sensowną całość jak też wysnuć odpowiednie wnioski. Może pracować w określonym nurcie, jednakże ma pełną świadomość tego, że każdy z pacjentów wymaga podmiotowego podejścia. Często kooperuje z innymi profesjonalistami, co wymaga pewnych zdolności koniecznych do pracy w zespole. Jednak podstawową cechą przyszłego psychologa jest ciekawość drugiego człowieka. Ochota poznania oraz zrozumienia jego przeszłości, motywacji, zachowań. Oraz pragnienie niesienia pomocy. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentami, tylko dla przykładu w reklamie bądź HR – choć w końcu nie trzeba zostać psychologiem, żeby się w nich spełnić.

Psychologia to nie kierunek ściśle humanistyczny, tak jak myśli o nim większość osób. Od pierwszego roku będziemy mieć na nim przedmioty powiązane z neuroanatomią, generalnie – połączone z pracą jak też budową mózgu. W następnych latach dochodzi także statystyka. Prócz tego, na przeróżnych etapach studiów napotkamy elementy filozofii, antropologii i rzecz jasna – lektorat z wyselekcjonowanego obcego języka.

Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, w zależności od programu danej uczelni, będziesz się uczył psychologii rozwojowej, poznawczej, rehabilitacji, psychopatologii, ekspertyzy i diagnozy, etc.