Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Porady dla smakoszy

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda nadal jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz większe grono smakoszy. Herbata zwykle kojarzy się z napojem rozgrzewającym, uspokajającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej rodzaje potrafią działać równie dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Istnieją cztery główne typy herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna.

Zaintrygował Cię prezentowany w tym miejscu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć ponadto (http://winnicadwiegranice.pl/kontakt/) inne ciekawe artykuły, ponieważ one także są godne zainteresowania.

Każda z nich ma inne właściwości i działanie na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep odnajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim jedynie jednym z wielu towarów służących to jej przygotowania. Wystarczy moment w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami morze możliwości.

Jeśli masz pewność, że opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to sprawdź, że też praktyczna strona (http://www.zdrowiejwoczach.pl/) ma nie mniej istotne wiadomości – wejdź tu.

Jedna z najbardziej rekomendowanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Wytwarza się ją głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona wyłącznie z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (w jej skład wchodzi kofeina) oraz dostarcza organizmowi znaczącej dawki witamin C. Posiada ona także właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie rakiem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a zarazem najstarsza z herbat, ma wiele odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. Podczas produkcji świeżo zebrane liście zostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to oznacza, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty trzeba pamiętać, że woda musi mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco trzeba parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też symptomy reumatyzmu, ma też dużo innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego duża część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (link do serwisu). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też ludziom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych typów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej kupować herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napój ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy. Warto iść do sklepu i zakupić sobie nieco tego zielonego złota.