Uśmiech hollywoodzki

Zadbane zęby. Ozdoba uśmiechu, kwintesencja zdrowia, urody. I niedoścignione marzenie wielu osób. Chcielibyśmy, by były białe, równe i by żadnego nam nie brakowało. Czy wiesz, że wszystkie te marzenia można spełnić?

Jeśli uzębienie mamy kompletne, lecz przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie, z pomocą przyjdzie stomatolog, proponując nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo cienkie, naklejane na zęby. Z racji, iż są wykonane z bardzo trwałego materiału, możemy je użytkować nawet 15 lat. To szybki i coraz popularniejszy sposób na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Decydując się na zabieg, można zmienić odcień, udoskonalić kształt oraz długość i szerokość zęba, a nawet odbudować brakujące fragmenty. Więcej na stronie: http://www.aurident.pl/.

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać jedynie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu są powodem tego, iż pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w efekcie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas zbywamy problem, tym bardziej skomplikowane są konsekwencje. Nasz brak rozsądku w tej kwestii może przyczynić się do poważnych zmian chorobowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Idealną metodą na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy a nawet wymowy są implanty. Stomatolog we Wrocławiu wszczepia kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, lecz nie zapominajmy, że są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie – przydatny artykuł. Dodatkowo w gabinetach możemy zdecydować się na formę ratalnej opłaty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.