W jaki sposób powinno się dbać o swoje zęby, jaką rolę spełniają regularne przeglądy u dentysty.

Choroby uzębienia są jednym z najważniejszych problemów cywilizacji, w której żyjemy. Z jednej strony wszędzie można kupić coraz nowocześniejsze pasty do zębów, szczoteczki z profilowanymi główkami i różnego rodzaju płyny, lecz i tak bardzo duża ilość dorosłych i dzieci miewa problemy z próchnicą. Wpływ na to ma kilka rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta pomogą niewiele, jeżeli ktoś ich nie będzie regularnie stosował, a niestaranne i nieregularne szczotkowanie zębów jest niestety bardzo powszechne, zwłaszcza pośród młodzieży.

dentysta podczas zabiegu

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dołoży się do tego dietę przede wszystkim opierającą się na słodkich napojach i przekąskach, to oczywistym się staje, skąd takie problemy z zębami. A jak takie zaniedbania mogą się skończyć to najlepiej będą wiedzieli ci, którzy z bolącymi zębami musieli się udać do stomatologa (). Jeśli ubytki zbyt duże nie będą, to leczenie nic nie będzie bolało, może poza koniecznością wydania na dobre plomby. Lecz zaniedbanie tego i dopuszczenie do dużej próchnicy sprawić może, że będzie niezbędne dużo droższe i dłuższe leczenie kanałowe kraków.

dziecko na wizycie u dentysty

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najistotniejszą rzeczą przy profilaktyce zębów oprócz mycia są systematyczne przeglądy. Dzięki nim można będzie na bieżąco kontrolować stan swojej jamy ustnej i w razie konieczności leczyć znalezione dziury. Ma to taki plus, że jeżeli ubytki są małe, to i leczenie będzie w zasadzie bezbolesne, może to potwierdzić to każdy dobry dentystyka kraków Kraków. Będzie się w zasadzie sprowadzać do lekkiego oczyszczenia zęba i założenia plomby, najczęściej w zupełności wystarczy na to pojedyncza wizyta. Z tego też powodu powinno się przynajmniej raz na rok chodzić na taki przegląd, zwłaszcza że większość gabinetów będzie je oferować za darmo. Z kolei jeśli ktoś będzie się martwił tym, że jego zęby nie rosną prosto, to również musi odwiedzić dentystę, lecz o innej specjalności. W jego przypadku bardziej może pomóc doświadczony ortodonta Kraków (), który sprawdzi dokładnie układ zębów i w razie potrzeby zaproponuje sposób ich wyprostowania. Najczęściej będzie to jakiś aparat, który trzeba będzie przez jakiś czas nosić.