W jakich sytuacjach warto zdać się na profesjonalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd oraz daj sobie pomóc

Problemy z pracą, depresja, obniżenie nastroju, nadmierny stres – to najczęstsze względy, dla jakich rozważamy czy dobrze iść do psychologa. Wielu ludzi obawia się takiej wizyty, np. z powodu wstydu, a kolejni wręcz uważają, iż mogą poradzić sobie bez umiejętnej pomocy.Zdarza się, że niektóre osoby nie widzą różnicy między psychologiem a psychiatrą i w rezultacie odkładają wizytę u specjalisty mimo narastających problemów.

Psycholog a psychiatra
W=200[Jaka jest różnica? Psychologia odnosi się do takich tematów jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, z kolei psychiatria to nauka mająca za cel rozszyfrować i wyleczyć zaburzenia psychiczne, do których zaliczają się m.in. nerwice, psychozy czy uzależnienia. Jeśli z kolei chodzi o specjalistów w każdej z tych dziedzin, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do udzielania rad psychologicznych, natomiast psychiatra sprawdź tutaj praxis lekarz psychiatra poznań jest lekarzem medycyny a co jest z tym powiązane – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.

Kiedy udać się do do psychologa?
Pomocy u psychologa warto poszukiwać za każdym razem wtedy, kiedy zmagamy się z problemami zakłócającymi powszednie życie. Ich przyczyny mogą być różne, ale niezmiernie często jest to stres związany z pracą, jak również trudności w utrzymaniu bliskich relacji z najbliższymi.

katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Także osoby, jakie nie radzą sobie z emocjami, są samotne oraz poszukują sensu życia, mają niskie poczucie swojej wartości albo znalazły się w niełatwej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) z pewnością skorzystają na pozbyciu się lęku przed psychologiem. To naturalnie tylko przykładowe problemy, z którymi warto iść na wizytę do specjalisty, lecz nie jedyne powody, dla jakich trzeba to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna również w przypadku tych osób, które chcieliby się rozwijać i lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o pójściu do psychologa, poświęć odrobinę czasu na znalezienie właściwego specjalisty, jaki wzbudzi Twoje zaufanie. Można spytać wśród znajomych o kogoś godnego polecenia bądź też zweryfikować opinie na forach w sieci.