W ostatnim czasie ilość pacjentów odwiedzających statystyczną polską aptekę zmniejszyła się

Na taki stan opisujący formę polskiego rynku leków wpływa ma kilka czynników. Głównym czynnikiem jest na pewno nasycenie rynku. W ostatnich latach zobaczyć możemy, szczególnie w tych dużych polskich aglomeracjach, wzrot liczby placówek aptecznych.

kanapki

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdej ulicy znajdziemy dwie, albo nawet trzy punkty apteczne obok siebie. Prócz tego, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowa ustawa refundacyjna. Te przepisy nakładają na apteki sztywne marże od lekarstw refundowanych. Farmaceuci nie mają możliwości stosowania systemów lojalnościowych, informowania o bonifikatach, rabatach i programach specjalnych na lekarstwa sprzedawane bez recepty.

Jeżeli szukasz innych informacji na omawiany temat, to też rzuć okiem na kawa świeżo palona pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Całość powoduje, że nim zdecydujemy się na otworzenie apteki winniśmy się mocno zastanowić lub wybrać właściwą strategię. W Polsce nie brakuje propozycji sieci franczyzowych o utrwalonej już pozycji, jakie przed rozpoczęciem umowy z ewentualnym franczyzobiorcą starannie zgłębiają rynek, na którym ma funkcjonować nowa placówka. Kiedy więc w naszym w zainteresowaniu jest apteka franczyza, może być doskonałym krokiem. Propozycja franczyzowa skierowana jest do ludzi kreatywnych, chcących odnieść sukces w handlu w branży o wysokim zaufaniu społecznym, szukającym sprawdzonych metod prowadzenia indywidualnie działalności ekonomicznej, stawiających na rozwijanie się i wyzwania, a również pragnących wykorzystać otrzymaną wiedzę i rutynę w praktyce – więcej o franczyzie aptek.

inną kwestią jest forma kupowania leków do naszej apteki. Grupa zakupowa aptek jest znakomitym pomysłem na zaopatrzenie. W przeciągu ostatnich lat bardzo zmieniła się sytuacja na polskim rynku detalicznym lekarstw – nowafarmacja.com.pl.

Pojawienie się sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach konieczność dostosowania cen a także prowadzenia działań promocyjno-marketingowych. Jednym z wyjść ułatwiających konkurować z sieciami są grupy dokonujące zakupów. Wspólne duże zamówienia w hurtowniach dają szansę negocjacji niższych cen.