Walka z kamieniem nazębnym…

O obowiązku konsekwentnego niszczenia kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak ważna sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu poważnych nieprzyjemności z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który mocno trzyma się przy brzegu dziąseł, musi zostać możliwie jak najprędzej usunięty.

Czy potrafisz myć zęby?

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”

jakikolwiek stomatolog, i nieważnie czy to fachowiec z wielkiego miasta, niczym Wrocław czy Kraków czy z mniejszej mieściny, mężczyzna czy kobieta zna działające i ekspresowe rady usunięcia się tego zagadnienia, może też zalecić idealne w danym przypadku preparaty do pielęgnacji jamy ustnej i walki z kamieniem. likwidowanie kamienia jest także korzystne z punktu widzenia – istotnie odnajdziesz laserowa korekcja wzroku żory – profilaktyki i może ocalić przed licznymi przypadłościami.

Kamień uniemożliwia dokładne wyczyszczeniejamy ustnej, a gromadzące się pod tego typu twardą płytką bakterie mogą stać się przyczyną wielu ciężkich dolegliwości. Efektem takich niedopatrzeń w związku z kamieniem nazębnym może być próchnica oraz krytyczne problemy z dziąsłami. Wśród następujących konsekwencji ignorancji kamienia nazębnego znajduje się parodontoza, która jest problemem niezwykle nieznośnym – czytaj pełen artykuł.

wielu z nas zna wyrażenie: „próchnica”. Nawet jeśli nie mieliśmy nigdy z nią do czynienia wiemy, jak trudne problemy stwarza. Pamiętajmy, więc, żeby szczegółowo dbać o zęby. Warto wiedzieć, że podstawowe czynniki rozkwitu próchnicy, to:

– objadanie się między posiłkami, czyli wiadome wielu podjadanie, które nie sprzyja naszym zębom,
– spożywanie niezdrowych, przesłodzonych pokarmów, napojów,
– niewystarczające mycie zębów,
– marne tkanki zęba.

Kobieta, piękny uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Jak widać, dużą częśćtych wytycznych da się spełnić. miast spożywania pomiędzy posiłkami spróbujmy zorganizować sobie treściwe posiłki. Odłóżmy na bok albo nie pijmy tak często przesłodzonych, farbowanych, niezdrowych napojów. Nie dość, że nic nie dają naszemu organizmowi, to jednocześnie psują zeby. czyszczenie zębów, okólnymi ruchami przez 3 minuty to podstawa. Nie czyńmy tak na tzw. „odczep”, bo oszukujemy samych siebie.

Pamiętajmy także, iż w bojach z nią (próchnica, kamień nazębny) polecany dentysta i profesjonalne, drogie zabiegi stają się koniecznymi działaniami, jakie trzeba zrealizować w trosce o własne zęby. Znacznie prostsze jest systematyczne zwalczanie kamienia, które nie tylko zabiera niewiele czasu, ale i nie naraża nikogo na groźniejsze koszta.