Z jakiego powodu należy bez przerwy pilnować stanu swoich zębów, jakie są skuteczne sposoby do tego.

Aby mieć ładne zęby należy przede wszystkim o nie właściwie dbać. Z tego też powodu ważne będzie unikanie zbyt dużej ilości słodyczy, które mogą w szybkim tempie doprowadzić po pojawienia się próchnicy.

Niezwykle istotne jest także regularne szczotkowanie, przynajmniej dwa razy na dzień. W szczególności istotne jest mycie wieczorne, podczas niego należy pozbyć się pozostałości pokarmu, jakimi w nocy mogłyby się żywić bakterie. Lecz to nie wszystko jeśli będzie chodzić o dbanie o swoje zęby. Nawet mimo dokładnego mycia mogą się pojawić jakieś niewielkie dziurki, których zlekceważenie może skutkować nawet utratą zęba. Z tego też powodu należy jeszcze systematycznie zaglądać do stomatologa na kontrole, jest zalecane, aby robić to przynajmniej raz na rok.
Zabawa dzieci

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade
dobry dentysta legnica

Autor: dan veal
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie takiego przeglądu dobry dentysta Legnica sprawdzi szczegółowo stan jamy ustnej, i w razie znalezienia jakiś problemów zaproponuje odpowiednie leczenie. W przypadku, kiedy próchnica nie jest duża, to najczęściej w zupełności starczy pojedyncza wizyta i założenie niedużej plomby. Co istotne, nic przy tym nie powinno boleć, wystarczy wytrzymać jedynie kilkanaście minut na fotelu. Zaniedbanie zębów może skutkować poważniejszymi problemami. Jeżeli w zębach pojawią się większe ubytki i będą one bolały, to w większości takich sytuacji niezbędne może być leczenie kanałowo mikroskopowe.

W jego trakcie dentysta wybielanie zębów łódź wyciąga wszystkie nerwy ze środka zęba, czyści dokładnie kanały i robi wypełnienie. Lecz leczenie w taki sposób jest znacznie dłuższe, trzeba się również nastawić na dużo wyższe koszty.