Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed ową przypadłością zabezpieczyć?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta pojawia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość pochwy i odbytu bakterie bez trudu mogą przedostać się do pęcherza moczowego powodując niepożądane objawy.

Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

– częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,- towarzyszące temu przykre palenie i ból,- czasami bóle w podbrzuszu,-odczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu niewielkich ilości moczu.Po zaobserwowaniu wymienionych dolegliwości musimy natychmiast wybrać się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych objawów, ponieważ nieleczona choroba może przeistoczyć się w stan przewlekły lub nawet ostre uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu stwierdza się wówczas zwiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz znikome ilości białka, natomiast w posiewie moczu obecność drobnoustrojów.

Kuracja , przeciwdziałanie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Fundamentalnym elementem zapobiegania i leczenia infekcji dróg moczowych jest przyjmowanie leków. Możemy zastosować np. lek o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol). Jest to ziołowy preparat przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Wyjątkowo dużo pijmy! Na początku nawet szklankę płynu co pół godziny, aby spowodować wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia podczas oddawania moczu. Najbardziej wskazana jest mineralna woda (jonizatory wody) bez gazu. Strońmy tylko od kofeiny i czarnej herbaty, gdyż powodują podrażnienie pęcherza. Dobrze robi rozwodniony sok z aronii lub czarnej porzeczki, który na skutek dużej treści witaminy C hamuje rozmnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najłatwiej zabezpieczać się przed zakażeniem układu moczowego: – dbając o higienę okolic intymnych, – odpowiednio ubierając się w okresie chłodów, unikając przemoczenia oraz zaziębienia, – systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego przetrzymywania moczu w pęcherzu,- pijąc odpowiednio duże porcje płynów,- przy powtórnym zakażeniu układu moczowego należy unikać kąpieli na pływalniach jak również w wannie z dodatkiem środków musujących.

Więcej na: .