W jaki sposób znaleźć najlepszego doktora ginekologa?

Niejedna kobieta myśli o tym, gdzie szukać właściwego ginekologa. I wbrew pozorom nie jest to kłopot tylko młodych kobiet, które po raz pierwszy planują iść do specjalisty. Odnaleźć profesjonalnego i zaufanego specjalistę „od spraw kobiecych” wcale nie jest tak prosto.

gabinet ginekologiczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Dla większości kobiet wizyta u ginekologa to nie tylko badania, lecz również odpowiednia rozmowa oraz poczucie odpowiedzialności specjalisty za zdrowie pacjentki. Bardzo ważna jest również świadomość pacjentki, w jaki sposób właściwie ma przebiegać typowa wizyta u specjalisty oraz czego należy od niego wymagać. Ginekolog w ramach większości standardowych wizyt powinien w głównej mierze przeprowadzić z każdą kobietą bardzo krótki wywiad i spytać m.in. o przebyte dotychczasowo choroby, występowanie chorób nowotworowych w rodzinie, ciąże oraz zażywane środki antykoncepcyjne. Istotne jest, żeby pacjentka opowiedziała o wszelkich swoich problemach.
Kolejnym niezwykle istotnym elementem są badania cytologiczne.

Zrób krok naprzód i zobacz co zawiera praktyczna strona – odnalezione na niej informacje wciągną Cię kompletnie, ponieważ są zajmujące.

Jeżeli okaże się, że badania wyszły niepokojąco, kobieta musi być błyskawicznie o tym poinformowana czy umówiona na kolejną wizytę. Podczas badania cytologicznego ginekolog powinien dodatkowo wykonać badanie narządów rodnych kobiety. Regularnie przeprowadzone powinno zostać również badanie USG dopochwowe – zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na .

Lekarz ginekolog powinien również wykonywać co roku USG piersi kobietom, które nie przekroczyły 50 lat, natomiast w sytuacji kobiet powyżej 50 roku życia poleca się robienie mammografii przynajmniej raz na dwa lata.

Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Rzecz jasna gabinet lekarski powinien spełniać niezbędne wymagania. Konieczny jest np. dostęp do toalety, przepaska na biodra czy jednorazowe obuwie – to konieczne elementy wyposażenia każdego gabinetu ginekologicznego, które muszą mieścić się u lekarza specjalisty. Do tego oczywiście dochodzą sterylne narzędzia jednokrotnego użytku, wyposażone w konieczne atesty i certyfikaty. Jak najlepiej przeprowadzone badania i częste wizyty u ginekologa mogą doskonale nas uchronić przed różnorodnymi chorobami kobiecymi. Jeżeli nie znamy żadnego odpowiedniego specjalisty, a do tej pory nie byliśmy u odpowiedniego lub chcemy mieć do niego stuprocentowe zaufanie, warto trochę poszukać. (tamta strona)