Co to jest tak zwany zespół cieśni nadgarstka?

Długotrwała praca przy kompie bywa przyczyną przejmującego bólu nadgarstka. To efekt nienaturalnego wygięcia ręki.
Niestety, wszystkim ludziom, jakich praca wymaga powtarzania jednakowych ruchów, głównie przy przesadnym wygięciu nadgarstków, grożą choroby nadgarstka.

Nie wyczekuj więc, aż choroba się rozwinie, zacznij trening. Budzisz się nocą z przyczyny przykrego bólu, drętwienia dłoni. Rankiem z kłopotem unosisz kubek z kawą. Nie rozpatrujesz tymczasem owej niedyspozycji na serio. Bierzesz specyfiki znieczulające i dzień jakoś przemija. Gdy finalnie idziesz do specjalisty, dowiadujesz się, iż cierpisz na zespół cieśni nadgarstka.
u lekarza okulisty

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelka praca, jaka nastręcza powtarzania tych samych ruchów, w szczególności przy przesadnym wyprostowaniu nadgarstków, optuje tej chorobie. Na tą chorobę przeważnie cierpią ludzie w średnim wieku. Częściej damy. U mężczyzn pojawia się on często w skutek mechanicznych urazów, na przykład żmudnej fizycznej pracy. Może być także konsekwencją: szram po oparzeniach w okolicach nadgarstka a także krwiaków. Choroba pojawia się ni stąd ni zowąd i nie zdajemy sobie sprawy, iż wywołały ją codzienne jak też niezauważalne urazy. Wyzwalają one stan zapalny, to z kolei doprowadza do sukcesywnego uszczuplenia przestrzeni w tzw. kanale cieśni nadgarstka. Nerw będzie coraz to silniej ściskany i czujemy boleść.

Wówczas właśnie następuje obrzęk stawów nadgarstkowych, strata siły i sprawności, zwłaszcza w trakcie realizowania dokładnych ruchów jak też tak banalnych działań, przykładowo jak zapinanie guzika.

Jeśli prezentowany artykuł jest według Ciebie interesujący, ta witryna (https://rehabi-rehabi.pl/przescieradlo-nieprzemakalne-do-lozka) na pewno też będzie godna Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam podobne wiadomości.

Ostry ból promieniować może aż do łokcia. By zapobiec temu schorzeniu, wystarczy przeprowadzać systematyczne ćwiczenia nadgarstka.