Kłótnie między tobą a partnerem. W jaki sposób sobie z tym poradzić?

Istnieją takie sytuacje, iż spotykają się dwie panie, a jedynym tematem ich wywodów są relacje małżeńskie. Podobnie wygląda scena, gdy spotyka się dwóch facetów i żalą się na pewne związkowe słabości.

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
W każdy dzień na mieście można zauważyć siedzących naprzeciw siebie ludzi, którzy może właśnie o tych kwestiach rozmawiają. A jeśli wierzyć badaniom takich rozmów może być nawet ich większa ilość, ponieważ jest coraz większa liczba rozwodów. A może właśnie deficyt jest takiego typu szczerych rozmów, więc ludzie zbyt szybko decydują się na taki krok, jakim jest rozwód? A co jeśli znajomy czy znajoma nie są w stanie odpowiednio pomóc? Co powiecie w takim wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca małżonków nad odbudowaniem albo stworzeniem na nowo zgodnej, normalnej, pewnej i zdrowej relacji. W czasie tej terapii najistotniejsze jest zaakceptowanie przyczyn złych relacji w związku. Równie niezbędne jest wzbogacenie małżonków (lub partnerów) w potrzebne narzędzia, które pomogą rozwikłać stare, jak i nowe nieporozumienia.

psycholog

Źródło: flickr.com

To prawda, iż jeden z partnerów chce zacząć terapię choćby zaraz, a drugi nie chce o tym w ogóle myśleć. Zwyczajnie, nie widzi on problemu i nie pojmuje dlaczego miałby się zdecydować na tego typu konsultację. Niekiedy pokutuje również pogląd, że skoro musimy udać się do psychologa czy psychiatry, to chyba nie jesteśmy do końca normalni… To oczywista głupota tak myśleć i stereotypy. Co jednak można zdziałać w takim wypadku? Czy można zacząć terapię par samemu? ()

Zdecydowanie tak, można, ponieważ warto mieć na uwadze, iż zmiana po jednej ze stron jest w stanie wywołać zmianę także i u drugiego partnera. Dzieje się to w taki sposób, iż jeśli zaczynamy zmieniać sposób postępowania to obalamy pewien mechanizm, jaki doprowadzał do nieporozumień. Partner wystawiony na tą próbę również poczyna się powoli zmieniać (obszerne opracowanie). To sprawia, że zmienia się nasz sposób reagowania na działanie partnera, dzięki czemu on też zastosowuje korekty do swojego postępowania. Powoli, lecz jednak zaczyna do niego docierać, iż nie jest on do końca okej.

Jeśli podoba Ci się prezentowany tekst, kliknij ten link – na pewno także warto zobaczyć również (https://www.fundacjaavalon.pl/wszystkie-projekty/) jeszcze jeden interesujący post!

Warto więc spróbować choćby od siebie, ponieważ to przynosi rezultaty. Może po jakimś czasie nasz partner także będzie chciał skorzystać ze specjalistycznych usług, gdy zacznie do niego dochodzić sygnał wysyłany od nas?