Mądre żywienie jest gwarancją nie tylko zdrowia oraz smukłej sylwetki, ale także nieskazitelnej cery oraz dobrego samopoczucia

Wszyscy, którzy mają zamiar się zdrowo odżywiać, muszą pamiętać o tym, że ich obiady muszą być także pyszne.
Ludzie, którzy zaczynają przygodę ze zdrowym odżywianiem, powinni mieć na uwadze to, że gwarantem sukcesu jest smaczna i różnorodna dieta.

usługa

Autor: Monika Jurczyk
Źródło: Joanna Czaczkowska
ekspert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
dieta

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy wcinać codziennie to samo danie, to prędko będziemy mieć dość i wrócimy do dawnych nawyków. Chociaż stosowanie diety nie musi być w ogóle rezultatem tego, że mamy zamiar schudnąć. Często przyczyną mogą być przykładowo alergie pokarmowe czy najnormalniej w świecie filozofia życiowa, która powoduje, że pragniemy jeść zdrowo i choćby bez mięsa na talerzu. Wszystko jest kwestią indywidualnego wyboru. Jeśli jednak naprawdę chcemy schudnąć i potrzebujemy pomocy, to musimy zapisać się do dietetyka. Tam doktor zarządzi przeprowadzenie podstawowych badań. Może na przykład okazać się, że nasze nadprogramowe kilogramy nie są rezultatem naszego złego odżywiania, a zwyczajnie kłopotów z tarczycą. Po unormowaniu wszystkich hormonów zostanie nam najnormalniej w świecie tylko skupić się na właściwym odżywianiu się i ćwiczeniach. Nasze obiady (oferta makaronu pełnoziarnistego) w znacznej mierze powinny się składać z warzyw oraz owoców. Jednak nie znaczy to, że należy unikać białka czy węglowodanów. Wszystko razem musi być elementem naszej diety, ale w roztropnych dawkach.

Nie powinniśmy też unikać dobrych tłuszczów. Świetnym przykładem może być choćby awokado czy oliwa z oliwek. Po jakimś czasie z pewnością spostrzeżemy rezultaty.