Użycie lasera w medycynie estetycznej – co trzeba wiedzieć, co jest ważne?

Lasery mają powszechne zastosowanie, również w medycynie estetycznej. Stosowane są zarówno w zaciszu domowym, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku należy wspomnieć o maszynie, jaką jest laser Nd Yag. Ma on zastosowanie do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z przeróżnymi przyczynami. Można go zastosować w przypadku wszystkich części.

żylaki

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Z reguły laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek znajdujących się na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki skuteczności tego urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a również niewielkich żylaków. Oczywiście, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im jest mniejsze, tym z większą łatwością można się go pozbyć. Czasami trzeba zabieg powtarzać, by uzyskać oczekiwana rezultaty. Laser diodowy, jeżeli chodzi o urządzenia (maszyny do zabiegów kosmetycznych) do gabinetów kosmetycznych czy klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej, cieszy się znacznym zainteresowaniem. Wykorzystuje się go do przeprowadzania fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu usunięcie cebulek włosowych na zawsze. By był w pełni efektywny zabieg trzeba wykonywać parę razy. Trzeba uwypuklić, że raczej jest to zabieg bez bolesny. Wrażenia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być nasilone w przypadku osób w ogóle nie odpornych na ból, a także podczas przeprowadzania zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Sporo zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. W każdym razie, nie jest to ból nie do zniesienia i z pewnością fotodepilacja jest zabiegiem dużo przystępniejszym w tej materii niż depilacja woskiem.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed zabiegiem nie wolno się opalać, trzeba także ogolić włosy przed użyciem lasera – . Wyrywanie włosów w okresie 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest polecane. Po wykonaniu zabiegu może pojawić się przejściowe zaczerwienienie, zgrubienia. Pomocne okażą się zdecydowanie chłodne okłady oraz unikanie dezodorantów. Warto przez pewien czas rezygnować z mocnego makijażu oraz smarować się kremem z filtrem.