Przydarzył ci się bolesny uraz i nie możesz wrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może nadeszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez należytej funkcjonalności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie poważne ograniczenia, staje się podłożem dyskomfortu oraz utrudnień na licznych płaszczyznach. Częstą przyczyną utraty sprawności narządu ruchu okazuje się wypadek albo odmienny uraz, nierzadko zupełnie błahy, niemniej wywierający ogromny wpływ na samopoczucie i możliwość poruszania się. W przypadku takich komplikacji warto postarać się o najlepszą pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W sytuacji, gdy stwierdza się u siebie pewne dolegliwości związane z narządem ruchu, należy znaleźć dobrego ortopedę. Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy urazu sportowego, choć w mnogich przypadkach tak właśnie jest. Ortopeda zajmuje się wszelkimi mankamentami w obrębie narządu ruchu, także schorzeniami i bólami. W sytuacji, jeśli nie będzie mógł określić, co jest przyczyną kłopotów, skieruje na bardziej szczegółowe badania, na przykład z wykorzystaniem RTG lub USG. Jeśli zachodzi taka potrzeba, może skierować też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja ma za zadanie postawić cię na nogi

Rehabilitacja jest zabiegiem leczniczym, którego rolą jest przywrócić chorego do stanu optymalnej kondycji. Posiada ona bardzo różnorodne formy i bywa ściśle dostosowywana do charakteru choroby lub urazu. W pewnych wypadkach polecane bywają zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaże, ale z równie świetnym efektem wykorzystuje się także specjalne naświetlania, jak również pozostałe formy terapii. Wszystkie zajęcia przeprowadzane w ramach rehabilitacji powinny mieć miejsce pod okiem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie podejmować też żadnych działań bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ można sobie znacząco zaszkodzić.

Powiązany artykuł: badania kierowców kraków kraków

W niektórych sytuacjach pomocny jest lekarz sportowy

Jeżeli mamy do czynienia z urazem wynikłym z zajęć sportowych lub po prostu zawodowo trenujemy i chcemy zyskać pewność, że powrócimy do optymalnej formy, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, jakiego domeną jest opieka nad sportowcami, na pewno jest w stanie tak kierować rehabilitacją, by przyniosła ona idealne efekty i pozwoliła wrócić do pełnej kondycji.

Powiązane artykuły – Gabinety Ortopedyczno Rehabilitacyjne w Krakowie