Skuteczne zabiegi dermatologiczne

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek?
Poznając nową osobę naszą uwagę przyciąga w pierwszej kolejności jej twarz. Dlatego też tak wiele uwagi przywidujemy do pielęgnacji cery i wykonania starannego makijażu. Co jednak zrobić, kiedy pojawiają się mało estetyczne zmarszczki świadczące o wieku, czy niezbyt zdrowym trybie życia?

Kiedy kremy nie wystarczają

usuwanie zmarszczek

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

W pewnym wieku każda kobieta zauważa na swojej twarzy oznaki nieubłaganie upływającego czasu. Co prawda kurze łapki wokół oczu mogą świadczyć, że osoba je posiadająca lubi się śmiać, ale większość pań twierdzi, że bruzdy z pewnością nie dodają urody, a nawet przeciwnie – sprawiają, że kobiety wyglądają mniej atrakcyjnie. Nic więc dziwnego, ze tak wiele uwagi przykładamy do pielęgnacji. Starannie zmywamy makijaż – make up ślubny przed snem, regularnie złuszczamy naskórek i wklepujemy różnego rodzaju kremy nawilżające i odżywcze. Kiedy sięgnąć po pierwszy krem na zmarszczki? W drogeriach znaleźć można tego typu kosmetyki nawet dla kobiet ok. 25 roku życia. Wraz z upływem czasu konieczne jest dobieranie preparatów o nieco silniejszym działaniu. Bywa jednak i tak, że pomimo stosowania odpowiednich kosmetyków, zmarszczki wcale nie znikają. W takiej sytuacji warto udać się na zabieg do dermatologa.

Laser, czy botoks?

botoks

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzaj zabiegu w dużej mierze zależy od tego, z jakim problemem boryka się nasza skóra. Za pomocą botoksu możliwe jest wyłącznie usuwanie zmarszczek mimicznych, a więc tych powstających w wyniku marszczenia czoła, na skutek palenia papierosów, czy wspomnianych już kurzych łapek. Taki zabieg będzie też pomocny w przypadku gdy zechcemy unieść opadające kąciki ust. W gabinetach dermatologicznych możliwe jest również usuwanie zmarszczek za pomocą lasera – komórki skóry zostają pobudzone do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za wygląd cery. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru odpowiedniego w naszym przypadku zabiegu, z pewnością podczas wizyty u dermatologa lekarz zaproponuje najlepsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie.