Wzrost oferty usług stomatologicznych jest dostrzegalny, pomimo to ciągle niespecjalnie troszczmy się o zęby

W trendach stomatologicznych, a takie chyba rzeczywiście istnieją, można dzisiaj zaobserwować pewne ciekawe zjawisko: wciąż niezbyt dobrze dbamy o higienę jamy ustnej, ale za to dość chętnie decydujemy się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Dosadnie mówiąc, przeprowadzalibyśmy te zabiegi, jakby choroby zębów nie były w tym przeszkodą. Ponieważ wybielanie zębów wykonuje się na zdrowych zębach, na dodatek zębach wyczyszczonych z kamienia i osadów. Z tym już jesteśmy trochę do tyłu. Generalnie mamy chęci, lecz trudno przejść do czynów z uwagi na to, iż czyny musiałyby skupić się na higienie, pielęgnacji oraz regularnych odwiedzinach u stomatologa. A nawet tych wizyt, po prostu kontrolnych, wciąż się trochę obawiamy. W związku z powyższym dość często bywamy skłonni wybielać zęby w domu przy wsparciu podejrzanych substancji niż skorzystać z wybielania stomatologicznego. Brak higieny stoi też na przeszkodzie implantacji. A przecież regularne wizyty u stomatologa to podstawa, szczególnie, że nie ma z tym problemu, w każdym miejscu więc spotkamy odpowiedniego specjalistę, jak stomatolog Katowice.

Jeżeli jednakowoż nie za bardzo dbamy o zęby i jest już trochę dla nas zbyt późno, to co możemy zrobić? Są dwie możliwości: implanty oraz protetyka – kliknij. Co ważne, implanty wymagają pielęprotetyka – http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ – przenośni i dosłownie. Zaniedbania higieniczne są jednymi z ważniejszych przeciwwskazań w implantacji. Czemu? Dlatego, że zaniedbania prędzej czy później będą skutkować chorobami zębów (tych, które pozostały – naturalnych) i przyzębia. W rezultacie implanty łomża (wizytówka:: lomza.centrumdemed.pl/demed/implanty-zebow/), a faktycznie ich mocowanie, jest w stanie ulec osłabieniu, a to z kolei prowadzi do kolejnych problemów.

zęby

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Jak nie implanty to protetyka, z jakiej możemy skorzystać właściwie niezależnie od naszego zaangażowania w pielęgnację zębów i profilaktykę stomatologiczną. Tu konkretnych higienicznych przeciwwskazań nie ma, ale każdy świadomy pacjent powinien wiedzieć, że i protezy, które są zaniedbane, krócej są w dobrym stanie, a choroby pozostałych zębów mogą doprowadzić do konieczności dalszego protezowania. A rezultat końcowy bez trudu można sobie wyobrazić: ruchoma proteza, typowa sztuczna szczęka bez blokad – w postaci implantów. W tej sytuacji trudno mówić o pełnym komforcie.