Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane zęby to nie tylko wizyty u stomatologa, ale dodatkowo i u ortodonty. Piękny zdrowy uśmiech, może być tak też istotny, jak dobrze dobrana fryzura, czy też też zadbane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej ludzi zwraca uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie, które bez kwestionowania ze względów zarówno estetycznych jaki i zdrowotnych są nadzwyczaj istotne. Co zrobić i od czego zacząć prostowanie zębów u specjalisty?

Zdrowe zęby

Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną wizytą jest spotkanie się z zawodowcem, który zweryfikuje kondycje zdrowia naszych zębów i dokona wyboru razem z nami najkorzystniejsze rozwiązanie w drodze do równego i fantastycznego uśmiechu. W podobny sposób dzieci jak i dorosłe osoby, muszą być gotowe na długoterminowe leczenie, albowiem przebieg prostowania uzębienia może być bardzo powolny i wymaga wytrwałości.

Dzięki badaniu RTG całej szczeki ortodonta oceni realny czas korekty wady zgryzu, który może trwać niekiedy do około dwóch, trzech lat. () Co znaczące aspekt estetyczny to pewien z argumentów decydujący o korekcie zgryzu, natomiast trzeba pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji gdzie czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co owocuje wizytami u stomatologa. Jeżeli nasz zgryz jest nierówny, zęby narażone są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się w trakcie procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują nasilenie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą planujemy skorygować.

Na rynku mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak też aparaty wewnętrzne. Co istotne w przypadku leczenia zgryzu u młodych osób, w pierwszej kolejności wykorzystujemy aparat wyjmowany, ponieważ leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Dopiero w sytuacji gdzie leczenie aparatem ruchomym nie daje wyników, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, trzeba wyleczyć wszystkie zęby, wyzbyć się kamienia nazębnego i osadów.

Dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze chwil po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć bolesne, a jedzenie dań utrudnione.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (http://www.rehabilitacje.org/punkty-spustowe-co-tak-boli-i-dlaczego-nie-tylko-tam-gdzie-naciska-terapeuta-1) w odniesieniu do omawianego postu. Znajdziesz w tamtym miejscu podobne materiały, które zapewne Cię będą ekscytować!

Podczas leczenie zgryzu, ważne są regularne wizyty kontrolne, bez nich na koniec moglibyśmy otrzymać wynik odwrotny od postanowionego. Co znaczące po zdjęciu aparatu ortodontycznego trzeba nosić aparat retencyjny, dlatego że bez tego nasze zęby ponownie mogą ulec skrzywieniu. Korygowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im wcześniej zaczniemy ich leczenie tym jego proces możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki doborze dobrego specjalisty osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą świetnie się prezentować.