Kosmetyki nowej generacji – realna szansa na długie, szczęśliwe życie czy zwykła fikcja naukowa

Kto z nas nie pragnąłby żyć wiecznie? Mimo że kolejne generacje naukowców wykonują swoją trudną pracę laboratoryjną, jak dotąd żaden z nich jeszcze nie dał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – czy eliksir wydłużający życie zostanie w końcu odkryty?

ovobiovita initium

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
kontuzje

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
filtry

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Dla osób oddanych nauce karnozyna nie jest nowością. Występuje w postaci dipeptydu. Powstaje on na drodze syntezy dwóch pojedynczych aminokwasów. Przypisuje się mu szczególne cechy. Główna rola sprowadza się do udziału w mechanizmach antyoksydacyjnych. Dotyczą one usuwania wolnych rodników tlenowych. Tego typu zadania chronią DNA przed uszkodzeniami, a w konsekwencji przeciwdziałają obumieraniu komórek oraz zwalniają procesy starzenia organizmu. Pomimo swojej korzystnej roli, zarówno karnozyna, jak i ovofosfolipidy długo były bardzo niedoceniane. Społeczeństwo dało im szansę dopiero w ostatnich latach. Preparat znany jako Ovobiovita Initium stanowi wzbogaconą kombinację związków, które wykazują silne działanie prozdrowotne. Regulując funkcjonowanie układów biologicznych w sytuacji stresu, wspomaga organizm w zmaganiach przeciw chorobom cywilizacyjnym. Co prawda, koszt preparatu w dalszym ciągu jest stosunkowo wysoki, lecz wzbogacona struktura warta jest inwestycji. Bez względu na wszystko, zdrowie powinno zawsze stać na pierwszym miejscu.

Czy nowatorskie specyfiki pomogą wygrać walkę z chorobą Alzheimera, powiedzą stop chronicznym depresjom, czy przedłużą życie? Naukowcy są pozytywnie nastawieni. Aczkolwiek, na namacalne dowody musimy jeszcze nieco zaczekać, gdyż nauka podlega własnym prawom. domaga się czasu oraz wzmożonego wysiłku badaczy.